Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

Zwracam się do Was w chwili, gdy stajemi wszyscy w obliczu walki z niewidocznym przeciwnikiem, jakim jest COVID-19. Jako lekarze anestezjolodzy wspólnie z ratownikami medycznymi i pielęgniarkami znaleźliśmy się na pierwszej linii frontu w obronie naszego społeczeństwa. Wiem, że sprostamy temu wyzwaniu, pomimo zagrożenia naszego życia i nadludzkiemu wysiłkowi jakie jest jeszcze przed nami. Życzę nam wszystkim sił, wytrwałości i nadziei w sytuacjach beznadziejnych. Pamiętajmy, że jesteśmy najważniejszym ogniwem w tej nierównej walce o życie ludzkie.

Wyrażam głęboką nadzieję, że po zakończeniu tego kryzysu będziemy mogli spotkać się wszyscy razem w Krakowie, aby podsumować i omówić nasze doświadczenia, wypracować nowe standardy i wytyczne w sytuacjach kryzysu epidemicznego a przede wszystkim zobaczyć się w gronie Kolegów i Koleżanek.

W związku z tym, że przed nami tygodnie intensywnej pracy nad skutkami epidemii, zdecydowaliśmy się przedłużyć termin wczesnej rejestracji i przesyłania abstraktów do 31 maja 2020 roku dla potencjalnych Uczestników i Partnerów XX Międzynarodowego Zjazdu PTAiIT w Krakowie (link do rejestracji XX Zjazdu) oraz Sympozjum Satelitarnego WCA2020 na temat ECMO https://ecmo2020.syskonf.pl/.

Jednocześnie, przy tak dużej dynamice i niepewności co do rozwoju sytuacji, rozważane będą również inne scenariusze organizacji Zjazdu. Informacja ta pojawi się w komunikatach z początkiem czerwca.

Na stronie Zjazdu zostanie aktywowana zakładka AKTUALNOŚCI, w której udostępniać będziemy bieżące i najważniejsze informacje a kolejny - 6-ty numer Newsletter #ZjazdPTAiITKrakow2020 ukaże sie pod koniec kwietnia.

Poniżej przekazujemy rekomendacje Konsultanta Krajowego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii https://konsultantait.gumed.edu.pl/ Ministra Zdrowia https://www.gov.pl/web/koronawirus oraz Światowej Organizacji Zdrowia https://www.wfsahq.org/resources/coronavirus i mamy nadzieję, że ich skutecznie implementowane w naszym kraju przyczyni się do szybkiego ograniczenia skutków epidemii.

Wszelkie pytania w sprawie Zjazdu, prosimy kierować na adres biuro@anest.eu

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
Prof. dr hab. med. Janusz Andres
Prezes-Elekt PTAiIT
Kraków 27 marzec 2020
Zarejestruj się już dziś Zgłoś swój abstrakt


Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

W imieniu Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii (PTAiIT) informujemy, iż XX Międzynarodowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii pod hasłem : „Rola anestezjologii i intensywnej terapii w medycynie interdyscyplinarnej“ odbędzie się w dniach 02-05 września 2020 roku w Krakowie, w nowoczesnym Centrum Kongresowym ICE International Conferences & Entertainment.

Z formowaniem się programu naukowego Zjazdu oraz pozostałymi informacjami mogą Państwo zapoznawać się na bieżąco w odpowiednich zakładkach – bardzo prosimy o uwagi, propozycje i ciekawe pomysły odnośnie zawartości tej strony internetowej, która z założenia powinna być interaktywna i służyć długofalowemu i kompleksowemu przygotowaniu do naszego Zjazdu, a także bieżącej edukacji. Głównym celem Zjazdu będzie integracja zawodowa naszego środowiska i wdrożenie możliwie najlepszych dla pacjenta metod leczenia w anestezjologii i intensywnej terapii, a także przedstawienie najnowszej wiedzy w zakresie naukowych i praktycznych zainteresowań anestezjologów.

Liczymy także na integrację międzynarodowych środowisk i Towarzystw anestezjologicznych oraz określenie naszej roli w systemie ochrony zdrowia w Polsce w XXI wieku. Już niebawem powołany zostanie Komitet Naukowy i Organizacyjny Zjazdu w celu szczegółowego przygotowania oferty programowej sesji naukowych, warsztatów oraz kursów, które obejmą wszystkie aktualnie ważne tematy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Jesteśmy pewni, że krajowe i międzynarodowe grono ekspertów i wykładowców zapewni wysoki poziom merytoryczny obrad, a lokalny Komitet Organizacyjny dołoży wszelkich starań, aby oferta kulturalna królewskiego miasta Krakowa i okolic w czasie wolnym w okresie końca sierpnia i początku września 2020 roku, była równie atrakcyjna jak program naukowy XX Międzynarodowego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Liczymy na liczny udział w Zjeździe Koleżanek i Kolegów z kraju i z zagranicy. Prosimy o jak najszersze rozpropagowanie wiadomości o tym niezwykle ważnym dla naszego środowiska wydarzeniu w roku 2020 wśród znajomych w kraju i w świecie.

Prof. dr hab. med. Janusz Andres
Prezes - Elekt PTAiIT, Honorowy Ambasador Kongresów Polskich
Prof. dr hab. med. Krzysztof Kusza
Prezes PTAiIT Kadencji 2017-2020
Prof. dr hab. med. Jerzy Wordliczek
Członek Rady Uczelni Uniwersytet Jagielloński


 
Partnerzy Zjazdu

Brązowy Partner